o mnie

Wykonuję rzeźby, popiersia, podobizny, drewniane rzeźby monumentalne, rzeźby z ceramiki, bałagan w miejscu pracy, wrażenie człowieka niezrównoważonego itp.

Akademickiego wykształcenia w kierunku artystycznym nie posiadam. Moimi nauczycielami byli polegli na osi czasu rzeźbiarze, których prace (głównie ich przedstawienie na fotografiach) mogłem i mogę nadal oglądać, oraz literatura z zakresu historii sztuki. To wszystko w połączeniu z uciążliwym dla innych charakterem pomogło mi wspiąć się na wyżyny egoizmu i zapominając o całym świecie zająć się chałturzeniem w drewnie.

Michaś Michał

 

Moje prace uczestniczyły (lub uczestniczą) w następujących wystawach:

  • 2015-2016- wystawa na stoliku i części biurka w domu rodzinnym w Czechowicach-Dziedzicach.
  • 2016-do teraz- wystawa na stoliku, szafie, komodzie, ścianie oraz kilku przygotowanych specjalnie pod dane prace podstawach w moim obecnym miejscu zamieszkania, także w Czechowicach-Dziedzicach
  • 28.12.2018- 02.2019- wystawa w miejskim domu kultury w Czechowicach- Dziedzicach (tylko Czechowice i Czechowice, chyba czas ruszyć gdzieś dalej w świat…)
  • ??.06.2020- 08.2020- Sówki chałturki wystąpiły na Art naif festiwalu w Katowicach (niby coś drgnęło, ale niechże drgnie bardziej)

Niektóre z moich prac (oraz mnie samego) można oglądać w piwnicy pod sypialnią w Czechowicach-Dziedzicach, która jest moim warsztatem pracy, ucieczką od codzienności i pustelnią.

Podziel się!